VENEZ VISITER LES PLUS GRANDS SHOWROOMS DE PARQUETS EN ISRAEL ! 
IBN GVIROL 36,TEL AVIV - HALECHI STREET 9, BNE BRAQ (En face du Dan Design Center) - HAMELACHA 27, NETNAYA

 *6218

close the banner

אילו זני עצים מומלצים לפרקט

אלון, אדרצ קמפאסצ, מרבאו, איפאה, וויגא... יש הרבה זני עצים של ההשפעה הכי יפה לפרקט שלכם.

אילו זני עצים מומלצים לפרקט

קומות פנים

בחירת פרקט אינה משימה פשוטה. בבואכם לרכוש פרקט, עליכם לברר נקודות שונות כגון: לאיזה שימוש הוא מיועד מהו סוג ההתקנה שלו כיצד יש לתחזקו הכינה עבורכם מדריך קניה. בדפים "Décoplus" כדי לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה, חברת אלו אתם תמצאו תשובות לכל השאלות הרלוונטיות העשויות לעלות בנושא זה לפני קבלת החלטה
essences_iStock_000012172431Large

מהם ההבדלים בין זני העצים? שיוך גיאוגרפי ותכונות טבעיות

כמרכיב מרכזי בעיצוב החדר, הפרקט הוא הנותן את הטון המרכזי בחלל. בחירת עץ מזן זה או אחר לפרקט היא בחירה אסתטית, אך זו גם בחירה פונקציונאלית המוכתבת לעתים על ידי אילוצים טכניים מסוימים (חדרים לחים, מרחבים מרובי תנועה, מערכת חימום תת-רצפתי וכו'). פרקטים מעץ יורשים את כל התכונות הטבעיות של זן העץ שממנו הם יוצרו: פסים, מארג, מרקם, צבע וכו.

עצים אירופאים

אלון

- מוצא גיאוגרפי: אירופה.chene
- תיאור: 
האלון הוא עץ נפוץ מאוד בפרקטים, בעיקר בשל יציבותו, תכונה אידיאלית  סביבה ביתית ממוזגת. בהיותו עץ חזק ועמיד, האלון משמש לעתים קרובות גם כשלד למבנים. אלון הוא עץ קלאסי וייחודי שלא נס ליחו לעולם. פרקט מעץ אלון הוא השקעה – - בטוחה: עץ זה משתלב עם כל סגנונות העיצוב. המרקם והמארג שלו מאפשרים חופש בבחירת הגימורים: יישון, "הכאה", צביעה, עישון על ידי חמצון וכו' – סגנונות מרובים המגדילים את אפשרויות העיצוב. האלון, עץ מלא חיוּת, מתיישן בצורה מרהיבה במיוחד: יופיו מתגלה במהלך הזמן.

האלון מאופיין בחספוסים טבעיים כדוגמת סיקוסים, סדקים ולִבנות. בהתאם למספרם וגודלם, חספוסים אלו יוצרים את מראה העץ וקובע
ים את הדרגות )או: ה"סוגים"( של האלון: כפרי, "רוסטיק" או "פרמייר". לכל אחד מהם סגנון משלו.
> ראה: סוגי עץ האלון.
פסים ישרים וגליים על פי סוג העץ. מארג עדין-בינוני. דרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 4.5דחיסות: 700 ק"ג  / m3,  יציבות ממדית: טובה.
- צבע: זהוב-דבש, פסים עדינים בצבע חום בדרגות כהוּת שונות. עץ האלון ניחן בקשת מרהיבה של צבעים זוהרים וחמימים. זהו העץ מושלם לעיצוב פשוט וטבעי. השתנות העץ: עץ האלון מתכהה קלות כאשר הוא  תחמצן. עם הזמן, הוא מתכסה בשכבת פטינה והופך אף ליפה יותר. עיבודים מסוימים בעץ, כמו עישון, יובלטו כך עוד יותר.

- מוצא גיאוגרפי: אירופה וצפון אמריקה תיאור: האדר, שמרקמו עדין מאוד וצבעו זהוב בהיר מבריק, הוא  סמל של עצי צפון אמריקה מדובר בעץ נאה מאוד, נוקשה במיוחד, בעל פסים גליים, עדינים ואחידים. לאור העובדה שהאדראדר.  הוא עץ עמיד ביותר, נעשה בו שימוש לעתים קרובות במרחבים מרובי תנועה כגון חדרי כושר, חנויות וכו.יציבות ממדית: טובה

אדר

erable

 

-  צבע: ניחן בצבע קרם בגונ י ורוד וצהוב בהיר מאוד. האדר הוא עץ מבריק – לפיכך פרקט מעץ אדר משקף את האור ומקבל מראה של עץ יוקרתי משהוא מותקן על הרצפה.
- השתנות: צבע האדר משתנה ברכות כאשר הוא צובר פטינה: הוא מתכהה בצורה עדינה והשתקפויותיו מתבלטות

hetreאשור

- מוצא גיאוגרפי: אירופה, צפון אמריקה.
- תיאור:האשור, שצבעו זהוב בהיר עם השתקפויות עדינות בצבע כתום, הוא עץ בעל מרקם עדין ומעט גלי. פסיו, עדינים למדי, מקנים לעץ מראה אחיד ומודרני.
דרגת קשיחות לפי אומדן מונין 8.5, דחיסות: 70 ק"ג / m3, יצבות ממדית : טובה.
- צבעים: האשור האירופאי מאופיין בצבע קרם עדין עם השתקפויות כתומות. אשור מיובש: הייבוש, כתהליך המיועד "לבשל באידוי" את העץ, הופך את האשור לעמיד יותר ומקנה לו צבע ורדרד עם פסים כתומים בולטים יותר.
השתנות: האשור האירופאי מתכהה קלות עם הזמן.

עצים אקזוטיים

kempas

קמפאס

- מוצא גיאוגרפי: אינדונזיה ודרום מזרח אסיה.
תיאור: הקמפאס מאופיין במרקם עדין בדרגה בינונית. זהו עץ קשיח מאוד בצבע נחושת כתומה. במזרח הרחוק, השימוש בו בפרקטים רווח מאוד.
צבע: הקמפאס מציג קשת רחבה של צבעים: החל מכתום, עבור בפסים עדינים בצבע אדום כהה, וכלה בורוד.
השתנות: הקמפאס מתכהה באור וצבעיו מתבלטים עם הזמן.

 

merbau

מרבאו

מוצאגיאוגרפי: דרום מזרח אסיה.
תיאורשהינו קשיח מאוד, הוא עץ עמיד ויציב מאוד שכמעט אינו משתנה במהלך הזמן.דרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 7.1 , דחיסות: 800 ק"ג/m3, יציבות ממדית: מצוינת.
צבעהמרבאו מאופיין בשינוי צבע הדרגתי
השתנות: המרבאו מתכהה באור. במרוצת הזמן, צבעו רק הופך ליפה יותר ועמוק יותר.

iroko

אירוקו/קמבאלה

- מוצא גיאוגרפי: מערב אפריקה.
- תיאור: האירוקו הוא עץ בעל נקבוביות פעורות. בעבר עץ זה שימש כתחליף לעץ טיק, עקב. צבעיהם הדומים יציבות ממדית: טובה.
דרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 3.9 , דחיסות: 650 ק"ג / m3,יציבות ממדית: טובה.
- צבע: צבעי האירוקו חמים מאוד ויוצרים קשת מופלאה של גוני חום-צהוב עם פסים עדינים בדרגות כהוּת שונות והשתקפויות זהובות מרהיבות. עם התיישנותו של האירוקו, צבעיו נעשים דומים לאלו של עץ הטיק.
השתנות: האירוקו/קמבאלה מתכהה במהירות באור. השתקפויותיו רק הופכות ליפות יותר וזוהרות יותר כאשר הן מתחמצנות באופן מלא.

muiractiaria

מוירקטיארה או עץ נמר

- תיאור: המוירקטיארה או "עץ נמר" היא זן עץ מיוחד במינו שאינו דומה לאף אחד אחר. בשל הרקע החום-כתום של עץ זה ופסיו הכהים הבולטים, המוירקטיארה מדומה לפרוות זברה או נמר עץ עמיד מאוד לחרקים ולריקבון.
- צבע: המוירקטיארה היא זן עץ המכיל מגוון רחב של פסים, החל מדקים מאוד ועד רחבים- בינוניים. פסיו של עץ זה יוצרים ניגוד יפהפה עם הצבע הדומיננטי ברקע המשתנה מזהוב. לחום בהיר-זהוב. השתנות: עץ המוירקטיארה מתחמצן באור ובמרוצת הזמן: הרקע הזהוב הופך לכהה יותר והפסים מקבלים צבע חום-אדמדם.

 

curmaru

קומרו

מוצא גיאוגרפי: ברזיל, דרום אמריקה.
תיאור: הקומרו או: טיק ברזילאי הוא עץ נוקשה ודחוס בעל שלל צבעים המשתנים מזהוב לזהו-נחושת-אדמדם עם פסים עדינים מאוד בצבע חום כהה.
מרקם העץ הוא עדין-בינוני, ופסיו הם אחידים למדי. הקומרו הוא עץ נוקשה ועמיד מאוד, ולכן ניתן להשתמש בו גם בסביבה לחה. בסביבה חיצונית, הוא משמש גם כדק-חוץ הקומרו ניחן בעמידות מצוינת לחרקים ולריקבון.
- צבע: הקומרו, כעץ המכניס חמימות רבה, דומה לעץ "טיק בורמזי". ההשתנויות בגוני הזהוב שלו הופכות אותו לעץ אלגנטי מאוד, המשתלב היטב עם עיצובים מודרניים וקלאסיים כאחד. נהוג לסווג את הקומרו לפי צבעים: קומרו זהוב או קומרו אדום, על פי המראה. השתנות צבע: הקומרו מתכהה קלות באור. במרוצת הזמן, הוא מתכסה בפטינה ומראהו הופך לאחיד יותר.

 

bambou

חזרן במבוק

- מוצא גיאוגרפי: אסיה

- תיאור: החזרן, מרכיב חדשני ברצפות עץ, מתהדר בתכונות מצוינות. זהו עץ קשיח ויציב מאוד ועמיד מאוד בפני זעזועים ושחיקה. פרקט העץ, המורכב מאוסף קני חזרן, מתאים לכל הסביבות, אף הלחות יותר. בנוסף לעיצובו, החזרן משרה אווירה נעימה בעלת נגיעה אקזוטית.
- צבע: צבעו של החזרן הוא זהוב טבעי עם השתקפויות של זהב. כמו כן, ניתן למצוא חזרן בגוון קפה המופק בעיבוד מיוחד במפעל )בתהליך של ייבוש(. קיימות שתי דוגמאות של חזרן: עיצוב אופקי ועיצוב אנכי. החזרן מוצע גם בצורה דחוסה, שבה הוא מעובה וקשיח יותר.
השתנות: החזרן יציב למדי ומתכסה בשכבת פטינה דקה במהלך הזמן

-jatoba 

אלגרובו

מוצא גיאוגרפי: ברזיל.
- תיאור: האלגרובו מאופיין בצבע ובפסים ייחודיים. זהו עץ עשיר ועבות, שצבעו הורוד-צהבהב ניחן בהשתקפויות עמוקות בצבע אדום כהה. פסיו העדינים של האלגרובו יוצרים ניגודים מרהיבים. האלגרובו הופך ליפה עוד יותר במהלך הזמן. הוא קשיח ועמיד מאוד בפני זעזועים ושחיקה.
דרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 13.1, דחיסות:1.070 ק"ג / m3, יציבות ממדית: טובה. עמידות בפני חרקים וריקבון: מצוינת.
- צבע: האלגרובו מאופיין בקשת רחבה של צבעים. הרקע הזהוב ורדרד שלו מודגש באמצעות השתקפויות אדומות עמוקות. צבעים עשירים אלו עשויים להשתנות מלוח פרקט אחד למשנהו, והם יוצרים אפקט מרתק כאשר הם משתלבים כולם במכלול אחד.
השתנות: האלגרובו מתכהה במהירות באור, ואף יותר כאשר הוא נחשף לשמש במהלך הזמן, הוא מתכסה בצבע חום-אדמדם יפהפה, עשיר ועמוק.

tronc-massaranduvamassaranduba

מסרנדובה – סקוויה ברזילאית

תיאור: עץ המסרנדובה, הניחן במרקם עדין, הוא בעל צבע אדום-סגלגל עמוק מאוד. פסיו עדינים מאוד ומעט גליים. פרקט מעץ מסרנדובה המותקן על הרצפה מקבל מראה אחיד המסרנדובה מאופיינת בשינויי צבע מועטים, והיא מוסיפה נגיעה אקזוטית עדינה ואלגנטית. עץ זה נמנה בין העצים הקשיחים ביותר בדרום אמריקה, והוא עמיד מאוד בפני זעזועים ושחיקה בסביבה חיצונית, הוא משמש גם כדק-חוץדרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 12.9, דחיסות: 1100 ק"ג / m3, יציבות ממדית: מעולה. עמידות. בפני חרקים וריקבון: מצוינת. עץ המתאים לסביבה לחה - צבע: צבעו של עץ המסרנדובה הוא דחוס ועמוק מאוד. הרקע החום-אדמדם הכהה שלו מודגש על ידי בליטות סגולות קלות.
השתנות: צבעי המסרנדובה משתנים במקצת בעקבות חשיפה לשמש. במהלך הזמן, הצבע הופך ליפה יותר ולמעט עמוק יותר.

doussie

אפזליה

- מוצא גיאוגרפי: מרכז ומערב אפריקה.
- תיאור: האפזליה היא עץ בצבע חום-כתום המשתנה לחום-נחושת במהלך ההתיישנות. המרקם של האפזליה הוא עדין ופסיה הם גליים ואחידים למדי. זהו אחד מהעצים האקזוטיים הפופולאריים ביותר באירופה. בהיותו נוקשה מאוד, עץ האפזליה ניחן בעמידות טבעית גבוהה לזעזועים ולשחיקה.
- צבעים: עץ האפזליה נושא גוונים מרהיבים המשתנים מחום-כתום לחום בגוון חזק יותר.
השתנות: האפזליה מתכהה קלות באור. עם הזמן, ההשתקפויות של עץ זה, בצבע מהגוני מתבלטות עוד יותר.

padouk

פדוק

- מוצא גיאוגרפי: מרכז אפריקה.
- תיאור: הפדוק הוא עץ קשיח באופן בינוני, הנודע בצבעו החי ובפסיו הישרים.
- צבעים: עץ הפדוק מציג קשת רחבה של גוונים, החל מכתום-בינוני ועד אדום-כתום חי המתבלט במשך הזמן.
השתנות: הפדוק מתכהה מאוד באור.חלק מלוחות הפרקט מעץ פדוק יישארו כתומים בעוד שאחרים יקבלו צבע אדום-כתום עם פסים כמעט שחורים. גימור בשמן מאיץ את תהליך זה, בעוד שגימור בלכה מגביל אותו.

cabreuvaceramic-2

קברובה

- מוצא גיאוגרפי: דרום אמריקה.
- תיאור: הלִבנה של הקברובה היא בצבע חום בהיר עם פסים אדומים-סגולים. פסיה של הקברובה הם עדינים וגליים והמרקם שלה עדין-בינוני. עץ הקברובה הוא קשיח ועמיד מאוד בפני זעזועים ושחיקה. הוא ניחן במראה מרהיב, אלגנטי וייחודי.
השתנות: עץ הקברובה מתחמצן קלות. עם הזמן, צבעיו הופכים לדחוסים ולעמוקים יותר

ipe

איפאה לפצ'ו

- מוצא גיאוגרפי: ברזיל.

- תיאור: האיפאה היא עץ אלגנטי מאוד הנודע בחוזקו ובצבעיו הנפלאים: חום עמוק עם השתקפויות עדינות מאוד בצבע חום-אדום. פסיו הססגוניים של עץ זה יוצרים ניגוד בדרגה בינונית, והמרקם שלו משתנה בין עדין מאוד לעדין בינוני. זהו עץ קשיח מאוד: דרגה 15 לפי אומדן מונין. יציבות ממדית: די חלשה, עץ האיפאה מתעוות במקצת אך אינו משתנה מהותית במהלך הזמן. בהיותו עמיד באופן טבעי בפני ריקבון, עץ זה בוקש מאוד לבניית דק-חוץ ובחדרים לחים בבתים האיפאה היא עץ דחוס וכבד. –  דחיסות: 1,050 ק"ג / m3.
עמידות לחרקים ולריקבון: מצוינת.
- צבע: האיפאה מאופיינת בקשת רחבה ומרהיבה של צבעים: מחוּם עמוק עם השתקפויות אדומות ועד צהבהב עם פסים דקים בצבע חום כהה עד לכדי שחור כמעט.
השתנות: האיפאה מתכסה בשכבת פטינה במהלך הזמן והופכת לאחידה יותר. עץ זה מגיב לאור על ידי התכהות, וכך הניגוד עם הלִבנה עשוי להתבלט.

tauari_big

טאוארי

- מוצא גיאוגרפי: ברזיל.
- תיאור: הטאוארי, המושווה לעתים קרובות לעץ האלון בשל צבעיו, הוא עץ אקזוטי שמוצאו בברזיל. פסיו ישרים, מרקמו הוא עדין-בינוני, וצבעו הדומיננטי הוא צבע דבש אלגנטי. הסיקוסים והלִבנות כמעט אינם נראים לעין בעץ זה, וכתוצאה מכך המראה של הטאוארי הוא אחיד מאוד. הטאוארי הוא עץ קשיח מאוד: דרגה 3.5 . יציבות ממדית: בינונית. דחיסות: 620 ק"ג / m3.
עמידות לחרקים ולריקבון: בינונית. הטאוארי אינו מתאים לסביבה לחה!
- צבע: הטאוארי ניחן בקשת מרהיבה של צבעים. הגוון הדומיננטי שלו הוא קרם. פסיו העדינים שצבעם הוא חום, מודגשים על ידי השתקפויות ורדרדות וצהבהבות!
השתנות: הטאוארי מתכהה קלות באור

PF_Merisier1

עץ דובדבן

- תיאור: עץ הדובדבן, שצבעו חום-אדום בהיר, מושווה לעתים קרובות לעץ האדר בשל מרקמו העדין ופסיו הגליים במקצת. עץ זה משמש תכופות לייצור רהיטים והוא נפוץ מאוד באירופה.
דרגת קשיחות לפי אומדן מונין: 5.9 דחיסות: 600 ק"ג/m3 יציבות ממדית: בינונית. .
- צבע: עץ הדובדבן מתהדר בגוונים מרהיבים של חום בהיר המובלטים על ידי השתקפויות בצבע אדום ומהגוני המשוות לו מראה חמים מאוד.
השתנות: צבעיו של עץ הדובדבן מתכסים בשכבת פטינה במהלך הזמן ורק הופכים ליפים יותר.