VENEZ VISITER LES PLUS GRANDS SHOWROOMS DE PARQUETS EN ISRAEL ! 
IBN GVIROL 36,TEL AVIV - HALECHI STREET 9, BNE BRAQ (En face du Dan Design Center) - HAMELACHA 27, NETNAYA

 *6218

close the banner

התקנה נכונה של דק חוץ

לוחות דק או ארחי דק, מכל סוג ריצוף חיצוני, דקופלוס פרקטים נותן לכם עצות התנקה.

התקנה נכונה של דק חוץ

עצות מקצועיות דק חוץ

דק חוץ, בין אם הוא עשוי מסבכות או מלוחות, יעניק קסם רב לסביבתכם החיצונית כדי לעזור לכם בפרויקט זה, חברת "דקופלו פרקטים" הכינה עבורכם מדריך קניה, עם תשובות לכל השאלות הרלוונטיות העשויות לעלות בנושא זה לפני קבלת החלטה
poser une terrasse bois

התקנת לוחות

הרכבת דק-חוץ חייבת להתאים לאופיו של מקום ההתקנה.
ניתן להתקין דק-חוץ על מרצפות, על מגבהי בסיס או על קורות המונחות על גבי מגבהים מתכווננים.
ניתן להסוות קיבוע של דק-חוץ באמצעות שיטות המאפשרות להסתיר ברגים בולטים או מ ח ב ר ים.

אחסון
יש לאחסן את לוחות הדק-חוץ בצורה אופקית, כשהם במרחק זה מזה, ואינם מונחים ישירות על הרצפה.

שלב 1: התקנת הקורות
הקורות, שמקורן בדרך כלל בעצים אקזוטיים, חייבות להיות עשויות מעץ מדרגה 4. דחיסותן חייבת להיות לפחות באותה רמה כמו זו של זן העץ שנבחר עבור לוחות הדק.
ככלל, הקורות צריכות להיות עבות לפחות פי 2 מהלוחות שבהם הן תומכות. המרחק בין הקורות( על פי הצירים המרכזיים שלהן ) צריך להיות בממוצע 35 ס"מ. בהיותן מונחות בשיפוע, הקורות מאפשרות ניקוז של מי גשמים.
על תשתית קיימת, כמו למשל רצפת בטון או קרמיקה, הקורות יוברגו או יקובעו בעזרת טיח, או יונחו על מגבהי בטון או PVC קורות המותקנות על מגבהים מתכווננים בגובה ימנעו בעיות של חוסר אחידות בגובה הקרקע. 01Sur un support existant, comme la dalle en béton ou le

התקנת קורות על מגבהים מתכווננים
ההתקנה הנוחה ביותר היא התקנה  ל מגבהים  תכווננים גובה. המגבהים  וצרים משטח בעל גובה אחיד, והשיפוע  להם מאפשר ניקוז של מי גשמים. הם מסייעים גם לצמצום  הבדל בגובה בין המשטח של דק-החוץ ובין סף הגישה. בהתקנה על  גבהים, ניתן להשתמש בתשתיות שונות (תשתית בטון, אבן או עץ).  נוסף, ניתן לשנות בקלות את אחת מהתשתיות הללו או להסיר אותן זמנית, לצורך פעולות תחזוקה למשל.  בסיכומו של דבר, התקנה על מגבהים מספקת יתרונות הנובעים מתכונותיהם המכאניות:  היותם

עמידים, הם אינם ניזוקים משימוש ברצפת הדק. בנוסף, על ידי שמירה על מרחק קבוע בין הקרקע לתשתית, המגבהים מאפשרים אוורור טוב ומונעים את שחיקת הצדדים הפנימיים של דק החוץ. - על מנת לפזר בצורה נכונה את העומס על המגבהים, יש להציב לפחות 8 מגבהים במטר רבוע אחד. על  רקע חשופה: הקורות יגדירו את המסגרת שבתוכה יותקן דק החוץ. הן יונחו על מרצפות בטון - שייצבו את מכלול המבנה. בנוסף, ניתן להתקין את הקורות גם על מגבהי PVC מתכווננים בגובה. כל הקורות חייבות  היות באותה גובה.

שלב 2: הכנת התשתיות
על גבי תשתית קשיחה קיימת:
התקינו קורות בעזרת יתדות או קבעו אותן ישירות על מדה מתפלסת באמצעות טיח. שימו לב:
בבניינים משותפים, אין לנקב במערכת האיטום.
על אדמה:
הניחו שכבת מגן של בד גאוטכני (חומר בידוד) על מנת למנוע צמיחה של עשבים. כל המשטח של רצפת הדק צריך להיות מכוסה בשכבה זו, תוך הקפדה על כך שהיריעות של חומר הבידוד יכסו בצורה חופפת שטח של 20 ס"מ. הניחו שכבה של חצץ או חול דחוס.
הניחו לאחר מכן את הקורות תוך יצירת המסגרת של השטח המבוקש של רצפת הדק. הניחו כל 50 ס"מ לבנים או מרצפות מבטון או מגבהים ממלט או מגבהי PVC מתכווננים בגובה לצורך תמיכה בקורות. הקורות חייבות להיות שטוחות לגמרי ( דרגה 0 ). הקפידו להניח תמיכה נוספת בין הקורות, אנכית להן. ודאו שהזוויות של המסגרת ישרות בצורה מושלמת. מומלץ להניח כמות כפולה של קורות בקצה הלוחות לצורך פינוי יעיל יותר של המים ולצורך יצירת בסיס טוב יותר של לוחות במקרה של התרחבות העץ.

שלב 3 : התקנת הלוחות של דק החוץ
פזרו את הלוחות והקפידו שהם יותקנו על אותו צד (בין אם הלוחות מפוספסים או חלקים, קעורים או קמורים).
אם מדובר במרפסת סמוכה לבית, התחילו את הנחת הלוחות ליד הקיר תוך שמירה על מרווח התפשטות של 10-5 מ"מ באמצעות חוצצים. מרווח ההתפשטות הזה צריך להישמר כאשר לוחות הדק גובלים עם משטח קשיח.
לוחות דק החוץ חייבים להיות מרוחקים זה מזה במרחק של – 10-5 מ"מ על מנת להקל על פינוי שלמי גשמים וכדי להיערך להתרחבות העץ. מי גשמים וכדי להיערך להתרחבות העץ.
התקנה של לוחות על קורות באמצעות ברגים. ניתן להבריג לוחות של דק חוץ ישירות על קורות. במקרה זה, כל קצה לוח חייב להישען על קורה. על מנת להקל על ההברגה, מומלץ לנקב מראש חורים בקורות.

שימו לב לציוד
: השתמשו בברגים מפלדת אל חלד ובמקדחים המיועדים למשטחים קשיחים. הבריגו - שני ברגים ברוחב הקורה והקפידו שראשי הברגים יהיו שטוחים. מומלץ ליצור חורים שקועים שבהם הברגים יתמזגו באופן מלא עם פני השטח ולא יחרגו ממנו. כך רצפת העץ החיצונית שלכם תהיה יותר בטיחותית ויותר אסתטית.

התקנה באמצעות מערכת מ ח ברים סמויים.
קיימות שיטות רבות להתקנה נסתרת של לוחות דק חוץ. מדובר במערכות מ ח ברים המקובעות בקורות. מ ח ברים אלו מוחלקים אל תוך החריץ של לוח רצפת הדק המוצמד כך לקורות. שיטה זו מתאימה אך ורק  לוחות דק בעלי חריץ בצדם.
בשני סוגי ההתקנה שתוארו לעיל, הלוחות חייבים להיות ערוכים בצורה מסורגת, בדיגום "אנגלי", על מנת לאפשר לעץ להשתנות בחופשיות.

שלב 4: גימורים
בסיום ההתקנה של רצפת הדק, מסגרו את הקצוות החופשיים של דק החוץ בעזרת לוח, לאחר - שהחלק שלו המכיל חריץ נוסר ויושר.
על מנת לשמור לאורך זמן על הצבעים המקוריים של העץ שנבחר, אנו ממליצים למשוח על העץ חומר מונע האפרה ו/או חומר שימור המונע התיישנות עץ ולחזור על פעולה זו לפחות פעם בשנה.
הוראות התקנה אלו ניתנות למטרת מידע וללא אחריות של חברת "Décoplus" .
הוראות אלו יאפשרו לכם להתקין ביעילות את דק החוץ החדש שלכם בעצמכם. עם זאת, במידה - וצצות בעיות כלשהן, רצוי להסתייע באיש מקצוע לבל תיגרם פגיעה בלתי הפיכה בחיפוי החדש שזה עתה רכשתם.

02